Nekaj let nazaj, sem se resneje odločil ,da se bom začel ukvarjati s kmetijstvom. V temu času, pa sem se do sedaj lahko naučil že res ogromno različnih reči glede kmetijstva. S tem pa je prišlo tudi ogromno dela, ter sem se to moral naučiti in poskrbeti tudi za to, da sem lahko razne stvari in opravila opravil čim bolj produktivno in enostavno.
Tukaj pa je bil eden izmed takšnih primerov ta, ko sem moral zagraditi zunanji pašnik, da sem lahko s hleva spravim živino na prosto, oziroma ven. Takrat pa nisem želel postavljati kakšne večje ograje, ki bi zahtevala veliko denarja in pa dela. Zato pa sem iskal kakšno alternativno rešitev, ki bi lahko delovala enako dobro, če ne še bolje. Po nekaj razmisleka pa sem se odločil, da bi lahko bil električni pašni pastir najboljša odločitev in izbira.
To pa zato, ker je ta oblika ograje, nekako najbolj minimalistična, tako da bi električni pašni pastir res zahteval zelo malo dela, da bi ga postavil in pa potem, ko bi bila zima, tudi pospravil. Še ena prednost pa je bila ta, da bi bil ta zelo varen. To pa zato, ker je na električni pašni pastir seveda napeljana tudi elektrika. Ta pa bi poskrbela za to, da se razni plenilci ne bi zatekli na pašnik, ter poškodovali živine.
Prav tako pa bi tudi živina bila bolj varna, oziroma ne bi morala pobegniti ali pa si glave zatakniti v ograji. V bistvu bi se samega pastirja izogibala, kajti vedela bi, da bi jih poškodovala. Zato pa je bilo potrebno poskrbeti še za to, da sem na pastir napeljal nizko napetost, da se ob slučajnemu kontaktu, živini ne bi zgodilo nič hudega. Potrebno je bilo le to, da se je malo prestrašila in umaknila stran od meje pašnika, oziroma od te vrste ograje.